Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

baha us tech 100 index értéke

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
baha us tech 100 statisztikák, mutatók
Kapitalizáció (millió HUF): 0
Nyitó ár: 19605.98725
Előző záró ár: 19531.337995
Napi átlagár:
180 napos átlagár: 0
360 napos átlagár: 0
Napi minimum: 19559.55995166
Napi maximum: 19669.21728333
Éves minimum: 14057.17492666 2023-10-26
Éves maximum: 20754.02834166 2024-07-11
Történelmi minimum: 10447.15943833 2022-10-13
Történelmi maximum: 20754.02834166 2024-07-11
Forgalom (db):
Forgalom:
Árfolyamváltozás 1 hó: -0.91276306122378%
Árfolyamváltozás 6 hó: 12.163197458953%
Árfolyamváltozás 12 hó: 25.730411442395%
Adatlap
baha us tech 100
ISIN US6311011026
Kijelzés módja (ticker) BUSTECH100
Kereskedés pénzneme USD
Az adatok forrása: baha Indices
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon a baha us tech 100 árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Kereskedés a magyar piacon kezdőknek

Minden, amit a hazai parkettre lépés előtt tudni érdemes.

Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Videóajánló
baha us tech 100 hírek

Tépni kezdték az európai részvényeket

Vasárnap Joe Biden bejelentette, hogy visszalép a 2024-es amerikai elnökválasztástól. A befektetők és piaci elemzők véleménye egyelőre megoszlik arról, hogy milyen hatással lesz ez a döntés a piacokra. Ami viszont biztos, hogy az ázsiai piacokon vegyes hangulatban telt a kereskedés a váratlan kínai kamatvágást követően: a vezető indexek közül csak a Hang Seng tudott pluszban zárni. Ezt követően az európai tőzsdéken határozott emelkedést láthatunk, és a Nasdaq vezetésével az amerikai tőzsdék is emelkedhetnek.

Figyelemre méltó esés alakult ki az amerikai tőzsdéken az informatikai káosz után

Minden idők egyik legnagyobb globális informatikai káoszát okozta péntek reggelre az, hogy a Crowdstrike kiberbiztonsági cég egyik szoftverfrissítése a Microsoft Windows összeomlását okozta, és ez rengeteg vállalat működését (átmenetileg) ellehetetlenítette, vagy súlyos fennakadásokat okozott többek között a légiközlekedésben, és a tőzsdei kereskedésben is. Ezzel együtt az európai piacok után az amerikai indexek is csak mérsékelt esést mutattak, igaz maga a CrowdStrike részvényindexe zuhant a botrány hatására.

Megmutatjuk, hogyan nyerhetsz az üzleti ciklusokon

A gazdaság aktuális állapota rengeteget segíthet abban, hogy éppen melyek lehetnek azok a szektorok, ahol érdemes jó befektetési lehetőségek után kutatni. Ennek ékes példája volt az elmúlt pár hét, amikor Donald Trump elnökjelölt esélyeinek növekedésével a pénzügy és ipar szektorok rövid idő alatt nagy felülteljesítést produkáltak. Ez sokakat meglepetésként ért, pedig az üzleti ciklusokra alapuló szektorkiválasztással már a tarsolyban lett volna az ötlet.

Nincs megállás, folytatódott az esés az amerikai tőzsdéken

Szerdán nagy ütést kaptak az amerikai részvénypiacok, az esés pedig csütörtökön is folytatódott, az élen a tech szektor részvényei álltak. A hangulatromlás a magyar tőzsdét nem hatotta meg, a BUX index új történelmi csúcsra emelkedett.

Goldman: ezt a tőzsdei esést nem kell megvenni!

Buy the dip, tartja a mondás, vagyis raliban az esést meg kell venni, a Goldman taktikai stratégája szerint azonban a mostani esés nem ilyen, ő nem venné meg, írja a MarketWatch.

Másfél éve nem látott zuhanás Amerikában, kulcsszintre került az Nvidia

A makroadatok és az amerikai jegybankárok kommentárjai mellett vállalati gyorsjelentések is mozgatják a héten a tőzsdéket, emellett a nagy amerikai technológiai papírok felől egy látványos elfordulás látszik, az esést a chipgyártó vállalatok vezetik, miután kiszivárgott, hogy az Egyesült Államok szigorúbb exportkorlátozásokat vezethet be az iparban. A mesterséges intelligencia zászlóshajójának számító Nvidia különösen nagyot esett, kulcsszinten van az árfolyam. A tech-túlsúlyos Nasdaq index olyan nagy esésben van, amilyenre utoljára 2022 decemberében volt példa.

Nagy esésben a Nasdaq

Felemásan nyitottak az amerikai tőzsdék, a technológiai részvények gyengélkednek, nagyot esett a Nasdaq a nyitást követően.

A vártnál erősebbek lettek az amerikai ingatlanpiaci adatok

A várakozásoknál érdemben erősebb lett az építési engedélyek száma és az induló lakásépítések száma is. Ez feltehetően a szépen csökkenő hosszú kötvényhozamok kedvező hatásának tudható be. Az elmúlt hetekben technológiai szektoron kívüli részvények teljesítettek jobban, így ez az adat szép hátszelet adhat az ilyen irányú pozícióknak.

Nagyot ment a Dow index, több mint egy éve nem látott emelkedés

Felemás hangulatban telt a keddi kereskedés Ázsiában, ezt követően azonban Európában folytatódott az esés a tőzsdéken. Délután fontos kiskereskedelmi adat érkezett Amerikából, melynek hatására erősödni kezdett a dollár, az amerikai tőzsdék pedig emelkedtek, különösen a Dow index, amely közel 2 százalékos pluszban zárt, ami 2023 júniusa óta nem látott mértékű emelkedés.

Ha ez megtörténik, máshogy fogsz tekinteni a kötvénybefektetéseidre

A koronavírus és az azt követő ellátási láncokkal kapcsolatos nehézségek, valamint az óriási fiskális lazítócsomagok nem csak az életünket, a befektetéseinket is felkavarták. Ennek az egyik legmarkánsabb, de nem eléggé hangsúlyozott eleme, hogy drasztikusan lecsökkent a kötvények menedékszerepe, amikor a részvénypiacok esésnek indulnak. Több olyan jelet is látunk azonban, ami afelé mutat, hogy ez nemsokára megváltozhat.

Itt a friss amerikai kiskereskedelmi forgalom

A kiskereskedelmi forgalom az előző havi 2,6% után 2,3%-kal nőtt év/év alapon, míg az export infláció a konszenzusnál alacsonyabb, az import infláció pedig magasabb lett éves összehasonlításban. Összességében a mai adatok vegyesek, de megerősíthetik azt, hogy szeptemberben jöhet az első kamatcsökkentés.

Trump-ralit hozott a hét első napja a tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdéken inkább rossz volt a hangulat a kedvezőtlen kínai GDP-közlést követően, Európában pedig szintén esést láthattunk - a befektetők a hétvégi, Donald Trump ellen elkövetett merényletre is a mai kereskedésben reagáltak, ennek megfelelően hatalmas ralit láthattunk a Trump-győzelem proxyjának is tekinthető Trump Media részvényénél, illetve a közismerten kriptodeviza-párti elnökjelölt győzelmi esélyének növekedésével párhuzamosan a bitcoin is nagyot ment ma, de a Tesla is jól teljesített.

Ugrik a Tesla részvénye

Emelkedést láthatunk az amerikai tőzsdéken, elsősorban a hétvégi eseményeket emészthetik a befektetők: egyelőre úgy néz ki, hogy kisebb löketet adott a hangulatnak a Donald Trumpot ért, de szerencsésen túlélt merénylet. A legjelentősebb részvények közül a Tesla ugrott a legnagyobbat.

Jó napot zártak az amerikai tőzsdék

Tegnap az amerikai inflációs adatok közlését követően egy nagyobb profitrealizálás vette kezdetét Amerikában, az esést a Nasdaq vezette: a főként technológiai cégeket tömörítő index több mint 2 százalékot zuhant.Ezt követően Ázsiában is főként estek a tőzsdék: az esést a jappán Nikkei vezette. Ennek ellenére Európában jó hangulatban telik a kereskedés, a vezető indexek erősödnek, és a BUX is felfelé vette az irányt, délután pedig már Amerikában is emelkednek a tőzsdék a csütörtöki esést követően.

Megérkezett a michigani fogyasztói bizalmi index

Pesszimistább lett a lakosság az amerikai gazdaság kilátásaival kapcsolatosan, de jó hír, hogy az inflációs várakozások csökkentek. Utóbbi némileg ellentmond a mai termelői inflációs adatnak, de összességében a mai két adat a Fed-et talán a szeptemberi kamatcsökkentés felé billentheti.

Nagy meglepetés az amerikai termelői inflációban

Nagyot emelkedett a termelői maginfláció. Ennek a Fed nem fog örülni. Eddig a piac már szinte biztosra vette a szeptemberi kamatcsökkentést. A mai adat akár óvatosságra is intheti a Fed-et a moentáris lazítás időpontját illetően.

Megérkezett az amerikai inflációs adat

Összességében a várakozásoknál jobb adatok jöttek és a szeptemberi kamatcsökkentés esélye emelkedhetett az adatok hatására. Mivel az utóbbi időben a reálgazdasági adatok és az előretekintő indikátorok is a gazdaság lassulásának irányába mutattak, ezért az eheti kongresszusi meghallgatásokon már az amerikai jegybank is megengedőbb hangnemet ütött meg.

Új bejelentés érkezett az adócsomagról, így reagál a magyar tőzsde!

Javarészt negatív hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően Európában felpattanást láthatunk a tőzsdéken. Az elmúlt napok bizonytalanságát követően a magyar tőzsdén is jó a hangulat. A hazai cégek közül a Richterre és a Magyar Telekomra is pozitív hatással van, hogy szerda délelőtt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter bejelentette: 2025 januárjától már a távközlésnek és a gyógyszergyártóknak sem kell extraprofitadót fizetni.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk